Rzadko kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez płotu. By można się było przedostać na obszar prywatnej posiadłości niezbędna jest furtka a także brama wjazdowa.

Rozumie się samo przez się że bramy i furty ogrodzeniowe winny być dobrze zrobione jako ze narażone są na o wiele większe obciążenie aniżeli pozostała cześć ogrodzenia plastykowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowa. W takim razie jakie powinny być furtki a także bramy ogrodzeniowe? Każda furtka powinna być na tyle szeroka żeby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.
Bramka wejściowa powinna też gwarantować przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Zwykle przyjmuje się że furta ogrodzeniowa powinna mieć min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia furtka ogrodzeniowa może być prawo ewentualnie lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe z reguły są powieszone nad murkiem bramka winna znajdować się trochę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe ażeby balustrady z PCV na plot i bramę ze sztachetek było równej wysokości.

Przy doborze plotki z plastiku na plot i furtkę ze sztachetek istnieje więcej możliwości.


Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza wyborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna ewentualnie rozwierana. By ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki jakiemu brama będzie się samoczynnie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna trzeba wziąć w rachubę fakt iż balaski plastykowe przy bramie winno być tak długie by cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei potrzebują powierzchni żeby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeśli chodzi o wielkość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, chociaż przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór materiału z jakiego brama wjazdowa i furtka ma być zrobiona. Te dwa moduły ogrodzenia nie powinny różnić się ani kształtem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby ogrodzenia Winylowe na ogrodzenie i furtkę sztachetowa wyglądało jednolicie. W sprzedaży dostępne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furtki) a także drewniane ogrodzenia (sztachety jakie wolno zastosować do zapełnienia bramy bądź furty).

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s