Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna szybko się dewastują i mogą nieodwołalnie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna wypada rozpocząć od właściwego i skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych prac. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa kluczowe jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi oraz opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów gatunek płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji stądtoteż dogadzają swoim posiadaczom przez wiele lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s